تب

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه در آزمایشگاه مرتبط با واحد کار منابع انرژی بچه ها را با انواع انرژی گرمایی، باد، آب، خورشیدی و ... آشنا کردیم و بچه ها با کمک انرژی باد( فوت) توپ های روی میز  و درون ظرف آب را به حرکت در آوردند و در جهت های مختلف آنها را حرکت دادند. در ادامه با کمک انرژی آب با فشار آب داخل بادکنک توپ را هل دادند. در انتها کارتون سفرهای علمی انرژی گرمایی و باد را مشاهده کردند.

عرض سلام وادب و احترام

در این جلسه در ازمایشگاه بچه ها با کمک کره های زمین و پوسترهایی که در آزمایشگاه داشتیم با کشورمان ایران و شهرها و رشته کو ها و دریا های ایران آشنا شدند. در ادامه فیلم آموزشی مرتبط با آن را مشاهده کردند.

 

 

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه بچه ها با کشور ايران و اين که هر کشور  علائم و نشانه های مخصوصی دارد که باعث شناخته شدن هر کشور  در بين کشورهای ديگر  می شود آشنا شدند.. اين علائم شامل خط ، پول و پرچم و سرود ملی و نقشه هر کشور است . در ادامه کولاژ پرچم ایران را انجام دادند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه با بچه ها در مورد چرخه ی آب صحبت کردیم وبا کمک ماکتی که در آزمایشگاه داشتیم مرحله به مرحله با چرخه ی آب آشنا شدند و چگونگی تشکیل ابر و باران را با کمک تبخیر آب و سرد کردن بخار آب مشاهده کردند. فیلم آموزشی مرتبط با آن را مشاهده کردند و به صورت گروهی شعر خواندند.

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه بچه ها با حیوانات اهلی، وحشی آشنا شدند و در مورد فواید حیوانات بحث و گفتگو کردیم. در ادامه انیمیشن مرتبط با حیوانات را مشاهده کردند و در نهایت کارتهای تصاویر حیوانات مختلف در اختیارشان قرار گرفت و از آنها خواسته شد در چند مرحله جداگانه به صورت گروهی با توجه به ویژگیهای مختلف حیوانات  آنها را دسته بندی کنند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز با بچه ها در مورد زندگی و مراحل رشد قور باغه صحبت کردیم، انیمیشنی در مورد آن دیدند و با کمک پوستر آموزشی چرخه رشد قورباغه را یاد گرفتند و در نهایت نقاشی آن را کشیدند.

عرض سلام  و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه بچه ها با ماه های فصل زمستان، میوه های زمستانی و پوشاک زمستانی آشنا شدند و در ادامه در مورد خواب زمستانی با آنها صحبت کردیم و انیمیشن مرتبط با آن را مشاهده کردند. در انتها درختانی را که از قبل نقاشی کرده بودند با پنبه و پولک و مقوا کولاژ کردند.

 

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه در آزمایشگاه بچه ها بعد از آشنایی کامل با نقشه ایران و محل قرار گرفتن دریاها ، رشته کوهها و ... اقدام به رنگ آمیزی گروهی نقشه ی ایران کردند.

 

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه بچه ها با مفهوم محیط زیست و اهمیت حفظ و نگهداری محیط زیست آشنا شدند و یاد گرفتند یکی از مهم ترین راه های حفظ محیط زیست بازیافت زباله ها است. در ادامه در مورد مفهوم زباله تر و زباله خشک توضیحاتی داده شد. سپس کلیپ مرتبط با آن را مشاهده کردند و نقاشی آن را کشیدند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه مرتبط با واحد کار این هفته( پوشاک) با بچه ها در مورد مراحل تهيه لباس ، مواد اوليه اي كه از آنها لباس دوخته مي شود ، انواع لباسهاي مناسب براي فصول مختلف (بهار – تابستان – پائيز – زمستان) و ... صحبت کردیم. در ادامه بچه ها با کمک کاموا، پارچه، کاغذرنگی و پنبه کاربرگهای مرتبط با واحد کار را کولاژ کردند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز پسران گلم در آزمایشگاه با ویژگیهای فصل پاییز (تغییرات آب و هوا در این فصل،تغییر رنگ و ریزش و خشک شدن برگ درختان، میوه های فصل پاییز، کوچ پرستوها، مراقبت از خود با توجه به تغییر آب و هوایی فصل، جلب توجه کودکان به زیباییهای آفرینش و عظمت و قدرت خداوند و ...) آشنا شدند. در ادامه بچه ها با کمک برگهای پاییزی که با کمک مربی های عزیز خود جمع آوری کرده بودند نقاشی خلاق کشیدند.

 

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه بچه ها با تفاوتهای فردی در افراد مختلف آشنا شدند و یاد گرفتند  همه ی افرادی که در اطرافشان هستند را بدون توجه به رنگ پوست، زبان، نژاد و ... دوست داشته باشند و به آنها احترام بگذارند، با مفهوم همکاری آشنا شدند ، سپس به صورت گروهی نقاشی با موضوع همه ی دوستان من را کشیدند و رنگ آمیزی کردند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه مرتبط با واحد کار این هفته (خانه و خانواده ) در مورد انواع خانه های روستایی، شهری، آجری، گلی، کپر، چادرو قسمتهای مختلف هر کدام با بچه ها صحبت کردیم. پسرای گلم نقاشی خانه ( ویلایی، آپارتمان و ...) را کشیدند و با سنگریزه و خاک آن را کولاژ کردند.

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه بچه ها با کمک مقوا و خلال دندان فرفره درست کردند ، سپس فرفره های خود را به رنگهای رنگین کمان رنگ آمیزی کردند و مشاهده کردند در هنگام چرخیدن فرفره ها رنگها با هم ترکیب میشود و آنها فقط رنگ سفید را مشاهده میکنند. با تجزیه رنگ سفید نور و تشکیل رنگین کمان آشنا شدند

عرض سلام و ادب و احترام

در این جلسه مرتبط با واحد کار هفته ی جاری ( خوراکی ها) بچه ها با کمک لوحه ها و تصاویر آموزشی با انواع منابع غذایی( گیاهی و جانوری ) آشنا شدند. سپس تصاویر خوراکیهایی که شباهت به اعضای بدن دارند را مشاهده کردند و با خواص آن خوراکی ها و دلیل شباهتشان آشنا شدند.

 

 

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه مرتبط با واحد کار این هفته( بهداشت) بچه ها با میکروبها و باکتریهای مفید و غیر مفید آشنا شدند. تصاویر میکروبها را مشاهده کردند، با میکروسکوپ و روش کار با آن آشنا شدند. در مورد بهداشت دهان و دندان و ضرورت مسواک زدن با آنها صحبت کردیم و در ادامه با کمک مولاژ دندان و مسواک روش صحیح مسواک زدن را با آنها تمرین کردیم و خود بچه ها به صورت عملی با کمک مولاژ و مسواک تمرین کردند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز در آزمایشگاه پسرای نازنینم مرتبط با واحد کار این هفته با بدن و اعضای داخلی و خارجی بدن آشنا شدند مولاژهای اعضای بدن در اختیارشان قرار گرفت و ضمن مشاهده اعضای داخلی بدن و محل قرار گرفتن هر عضو با کارکرد هر عضو هم آشنا شدند. در نهایت لوح فشرده مرتبط با موضوع مشاهده شد.

 

عرض سلام و ادب و احترام

پسرای ناز نازی پیش دبستان امروز در آزمایشگاه لوح فشرده مهارتهای زندگی  با موضوع استفاده درست از کلمات را تماشا کردند، سپس به نتیجه گیری از انیمیشنی که دیده بودند پرداختند و نظرات خودشون رو گفتند. در ادامه قصه گویی خلاق را داشتیم و بچه ها خودشان قصه ای را خلاقانه تعریف کردند و برای آن یک عنوان مناسب انتخاب کردند و نقاشی قصه خود را کشیدند.

عرض سلام و ادب و احترام

امروز پسرای گلم با مسئول آزمایشگاه، وسایل و محیط آزمایشگاه آشنا شدند. نکات ایمنی مطرح شد و علائم هشداردهنده نمایش داده شد.بچه ها سوالات خودشون رو مطرح کردند، سپس به هر کدام یک حیوان اسباب بازی داده شد  که پس از مشاهده دقیق آن هر کدام حیوان خود را به دوستانشان معرفی کردند( غذا، محل زندگی، صدا، اعضای بدن و...) و در نهایت با دوستانشان با حیوانات بازی کردند و نقاشی آن را کشیدند.